Başkan Karaca’dan 27 Eylül Dünya Turizm Günü Kutlama Mesajı


Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca mesajında; “Bilindiği gibi dünyada turizm bilincinin oluşturulup geliştirilmesi ve turizmin çevresel, ekonomik, politik ve sosyo-kültürel öneminin vurgulanması amacıyla Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) önerisiyle Birleşmiş Milletler, İspanya’nın Torremolinos şehrinde yaptığı bir toplantıda 27 Eylül’ü, Dünya Turizm Günü olarak kararlaştırmıştır. Bu kapsamda 1980 yılından bu yana, her yıl farklı bir ülkenin resmi ev sahipliğinde 27 Eylül Dünya Turizm Günü olarak kutlanmaktadır.

Evrensel bir olgu olan turizm, dünya üzerindeki farklı kültürleri tanımamız adına önemli rol oynayan, yaşamlarımızı, sınırlarımızı birleştiren, zenginleştiren ve çoğaltan ülke ekonomisine katma değer sağlayan, aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda hayatımızı etkileyen ortak bir ağdır. Turizm, dünyayı birleştiren, insanları bir araya getiren ve dostluğu çağıran gerçek güçlerden biridir. Turizm, bize önyargılarımızdan uzak, hoşgörü içerisinde ve farklılıklara saygı duyduğumuz bir dünyayı sunarken, bu önemli değeri sürdürülebilir sorumluluk bilinciyle yönetmeliyiz. Gelişmişliğin ve uzlaşma kültürünün en önemli bileşenlerinden olan turizmin ulusal ve uluslararası boyutta daha yüksek ölçüde katkı sağlaması için gerekli özveriyi göstermeliyiz.

Bu vesile ile global etik kuralların hakim olduğu, bilinçli ve sorumlu ilkelerle hareket edebilen bir dünya turizmi ümit ediyor, başta turizm çalışanları olmak üzere milletimizin 27 Eylül Dünya Turizm Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

92352557_249157979458666_615330837692416

Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı

Yusuf Karaca

KURUMSAL

ADRES

Ayhan Şahenk Bulvarı Sungur

Bey İş Merkezi Kat:76/77 Merkez

Email

Telefon

0532 218 3033

  • Facebook - Gri Çember
  • Heyecan - Gri Çember
  • YouTube - Gri Çember
  • Instagram - Gri Çember

Copyright © 2020 Yusuf Karaca. Design By Featdoor.